Hírek/Cikkek
Hírek/Cikkek : A Freiburg sem tudta megállítani a Dortmundot

A Freiburg sem tudta megállítani a Dortmundot

2010.11.20. 19:24

A Bundesliga 13. fordulójának szombat délutáni rangadóján a játéknap előtt negyedik Freiburg a parádésan menetelő, listevezető Dortmundot fogadta a badenova-Stadionban. A hazaiak 75 percen keresztül vezettek a sárga-feketék ellen, ám az éllovas végül öt perc alatt fordított, és győzött.

Freiburg–Borussia Dortmund
A negyedik helyen álló, a szezonban eddig bravúrt bravúrra halmozó Freiburg otthonában lépett pályára az első forduló óta veretlen, a tabellát hétpontos előnnyel vezető Borussia Dortmund. A sárga-feketék ráadásul egy Bundesliga-rekord megdöntésére készültek, ugyanis egy sikerrel ők lehettek az első csapat a német bajnokságban, amelyik zsinórban hét idegenbeli találkozóján is győztesen hagyja el a pályát. A hazaiak ezzel szemben az élbolyban való megragadásért, és – tekintettel arra, hogy este a Leverkusen a Bayernnel meccsel – a dobogóért küzdöttek. Egyik oldalon sem volt nagy meglepetés a kezdőben, Jürgen Klopp együttese a szokásos kreatív, gyors és technikás, a támadásokat is segítő védelemmel, és a Kagava és Barrios vezette támadóalakulattal állt fel, míg a Freiburg ezúttal is Demba Cissétől várhatta a gólokat.
A Borussia kezdte jobban a meccset, előbb Barrios, majd Sahin és Bender lőhettek, Kagava ismét remek formában osztogatott. Az első freiburgi helyzetre a 26. percig kellett várni, ekkor Demba Cissé fejesét sikerült hatástalanítani, ám Hummelsről végül a hálóba került a labda, így öngóllal szerezte meg némi meglepetésre a vezetést a Freiburg (1–0).
A váratlan találat némileg megfogta a vendégeket, a félidő hátralévő része enyhe freiburgi fölényben telt, de gól már nem született. A második játékrészre bekezdett a Dortmund, folyamatosan dolgozták ki a helyzeteket, de a teljesen a saját kapuja elé szoruló Freiburg Baumann kapus vezetésével állta a sarat. Egészen a 75. percig, amikor Schmelzer futott el a szélen, beadását pedig a négy perccel korábban csereként pályára lépő Lewandowski bólintotta a hálóba (1–1). A kínkeserves egyenlítés meghozta a dortmundiak kedvét, és beindult az előző fordulókban megszokott, felszabadult, ellenállhatatlan sárga-fekete henger. Amelynek eredményeként a 78. percben egy támadás végén a menteni igyekvő Mujdzáról került saját kapujába a labda (1–2). Ezután a vendégek tulajdonképpen azt csináltak, amit akartak, még azt is megengedhették maguknak, hogy egy kontra végén Blaszczykowski elegánsan a teljesen üres kapu fölé emelt. Erre végül majdnem ráfázott a Dortmund, mert a hosszabbítás perceiben, az utolsó, elkeseredett roham végén a freiburgi Schuster egy beadás után fejjel a lécet találta telibe. Ám végül már nem változott az eredmény, ami azt jelenti, hogy a Klopp-legénység folytatta hihetetlen menetelését, és megdöntötte az zsinórban elért idegenbeli bajnoki győzelmek rekordját.